W sobotnie popołudnie pierwsza drużyna Wojowników podejmowała na boisku w Opatkowicach drużynę Kabla Kraków. Po bardzo emocjonującym meczu odnosimy zwycięstwo, a co najważniejsze w naszej grze można dostrzec progres i pracę na treningach.

SZKÓŁKA PIŁKARSKA BOREK – KABEL KRAKÓW 1:0 (0:0)

Bramki: Samobójcza

Kołodziej – Ścisło, Kruszyński – Basiorka – Kluba, Trela, Łepecki (C), Paprocki – Krzyżowski  +  Białoskórski, Jagusztyn, Rumian, Mucha, Bąk

W ciągu tygodniu nie omijały nas kłopoty zdrowotne. Niedyspozycja Gruchy, przemęczenie pojedynczych zawodników, na co wpływ miał powrót do szkoły i zmiana trybu z wakacji na obowiązki szkolne. Najsmutniejsza informacja to problemy Bartka Wyskiela z kolanem, które wykluczają go z gry na najbliższe miesiące.

Mućka wytrwałości w rehabilitacji i szybkiego powrotu do treningów, ale przede wszystkim dużo ZDROWIA. Czekamy, bo jesteś nam potrzebny !

Naszym przeciwnikiem był rywal, który napsuł sporo krwi Wojownikom na wiosnę w różnych okolicznościach. Do tego drużyna Kabla wygrała swoje dwa pierwsze mecze, z czego w ostatniej kolejce pakując drużynie Victorii 11 bramek. W sobotę przyszedł więc czas na rewanż, ale nie tylko to było celem naszej drużyny. W trakcie tygodnia bardzo ciężko pracowaliśmy nad grą w ataku i budowaniem gry w środkowych i bocznych sektorach boiska. Duży nacisk kładliśmy na technikę podania piłki. Wszystko po to, żeby pewne detale i elementy w naszej grze, które doprowadziły do porażki z Clepardią przed tygodniem wyeliminować .

Mecz w pierwszej połowie to dużo niedokładności z obu stron, na co wpływ miało oczywiście boisko. Kabel wykorzystywał wolne przestrzenie w środku boiska gdzie próbował kilka razy szukać podań prostopadłych i uderzeń. Wojownicy próbowali realizować zadania na ten mecz i trzeba przyznać, że kilka razy imponująco zmieniliśmy centrum gry, do tego potrafiliśmy utrzymać się przy piłce bardzo mądrze szukając najlepszych możliwości podania piłki.

W drugiej części przez pierwszych 15 minut zobaczyliśmy najlepszą grę Wojowników w tym sezonie. Bardzo aktywnie i skutecznie w odbiorze, z wieloma świetnymi podaniami i tworzeniem sobie sytuacji. Duże ożywienie w naszą grę wniósł Olaf, a przesunięcie Łepka na lewe wahadło spowodowało, że przeciwnicy na swojej prawej stronie mieli naprawdę duże kłopoty. Dobra gra zaowocowała znakomitą sytuacją Olafa, który wyłożoną jak na tacy piłkę przez Łepka, niestety posłał obok bramki. Ta sytuacja powinna dać nam prowadzenie, ale los zwrócił nam to co zabrał kilka minut później. Ewidentny błąd sędziego, bo najpierw na naszej połowie faulowany był zawodnik gości a później to nasz zawodnik został sfaulowany pod linią boczną na około 20 metrze od linii końcowej. Dośrodkowanie z rzutu wolnego Baśki i po walce w polu karnym o piłkę jeden z obrońców Kabla pakuje piłkę do własnej bramki. Do końca meczu wynik wisiał na włosku, bo Kabel zmienił swoje nastawienie na mocno ofensywne, ale przy odrobinie szczęścia i znakomitej postawy Olka w bramce zachowaliśmy czyste konto. Świetną sytuację na ustalenie wyniku na 2:0 miał Łepek, który wygrał pojedynek szybkościowy z obrońcą Kabla, ale niestety w sytuacja sam na sam z bramkarzem trafił wprost w niego.

Brawo drużyno za zwycięstwo, walkę i realizację zadań ! Jestem przekonany, że na lepszym boisku nasza gra będzie wyglądać jeszcze korzystniej. Za świetną wykonaną pracę w tym tygodniu to zwycięstwo nam się jak najbardziej należy. Wracamy do pracy, bo przed nami w niedzielę kolejne spotkanie, które na pewno nie będzie łatwe, bo czeka nas wizyta na obiekcie Wieczystej Kraków.

W nadchodzącym mikrocyklu treningowym będziemy pracować nad grą w obronie. Dużo czasu poświęcimy nad ustawieniem formacji w obronie i nad grą jeden na jeden.

Kilka słów o meczu drugiej drużyny….

Niestety odnieśliśmy wysoką porażkę z drużyną KSPN Pogoń Kraków. Nie będą to łatwe mecze, bo macie wokół siebie młodszych kolegów, którzy uczą się gry na dużym boisku. Dlatego też więcej wymaga się od was. Cóż pierwszy mecz a we wtorek już kolejny i trzeba walczyć dalej i pracować na treningach, bo tej pracy potrzeba jeszcze dużo.

Filip Stępniak – Do popraw na JUŻ ustawienie na boisku i wykonywanie prostych elementów z tym związanych. Treningi w środę i piątek idealne dla Ciebie. Brawo za walkę i dużo odbiorów

Franciszek Troka – Podobnie jak wyżej dużo do poprawy jeżeli, chodzi o ustawienie. Dobrze jednak z piłką przy nodze ! Potrafił wprowadzić piłkę dokładnym podaniem.

Jakub Nosek – Brawo za poprawę, jeżeli chodzi o podanie piłki i uderzenie. Dużo jeszcze pracy nad prowadzeniem piłki, poruszaniem się w odpowiednich sektorach i dobrymi decyzjami z piłką.

Bartłomiej Rogulski – Brawo ! Duża walka, sporo odbiorów i dobre decyzje z piłką. Szkoda, że nie udało się zdobyć bramki. Jestem pod wrażeniem występu i oby tak dalej !

Aleksander Kołodziej

Olek wielkie brawa za początek sezonu. Jest to już jego 120 minut bez puszczonej bramki ! W tym meczu kilka pewnych chwytów piłki a w drugiej połowie uratował drużynę przed utratą bramki. Do poprawy jeszcze otwarcie gry od bramki i podejmowanie szybszych decyzji.

Piotr Barcentewicz

Grucha wielki szacunek za determinacje w powrocie do zdrowia i ambicję. W piątek mimo jeszcze niepełnej dyspozycji zaliczył dwa treningi. Niestety cały tydzień przerwy i dobra praca Olka nie pozwoliły go wpuścić na boisko. Brawo za charakter !

Tomasz Ścisło

Dużo spokojniej niż przed tygodniem, wiele dobrych wprowadzeń piłki do przodu, chociaż przytrafiło się kilka złych decyzji, które jednak wynikają po prostu z tego, że cały czas się uczy. Brawo za sporą ilość odbiorów.

Jan Kruszyński

Kilka ważnych odbiorów i często dobrze ustawiony. Dużo jeszcze pracy nad otwarciem gry i wyeliminowaniem niebezpiecznych strat. Brawo za pracę na treningach !

Mateusz Paprocki

Brawo Mati ! Dużo bardzo dobrych wyborów na lewym wahadle. Przesunięty na obronę rozegrał bardzo dobre zawody ! Dużo odbiorów i przede wszystkim to, co daje nam dużo, czyli mocne celne podania do zawodników ustawionych wyżej.

Mateusz Łepecki

Tyle razy zakręcił zawodników Kabla, że mogą mieć ciężko odkręcić się do kolejnego meczu 😉 Brawo za wypracowanie wielu sytuacji sobie jak i kolegom. Szkoda, że brakuje w tym wszystkim konkretów w postaci bramek. Coraz szybciej podejmuje decyzję z piłką i dokonuje odpowiednich wyborów.

Adam Basiorka

Ciężki tydzień za nim, ale zakończył go znakomicie ! Bardzo dużo pracy w odbiorze, chociaż tutaj jeszcze dużo do wydobycia z niego WIĘCEJ i to zrobimy. Kolejny raz pokazał, że dzięki niemu możemy świetnie zmieniać centrum gry. Brawo za dośrodkowanie, które należy nazywać asystą.

Olaf Mucha

Przez spóźnienie nie mógł uczestniczyć w odprawie co spowodowało, że mecz zaczął na ławce rezerwowych. Może tak musiało być, ponieważ z przebiegu meczu jego wejście w drugiej połowie dało naszej grze wiele dobrego. Dobrze w odbiorze, chociaż podobnie jak u Baśki jeszcze duże pole do rozwoju. Świetnie rozdzielał piłki w środkowej strefie i dogrywał. Sytuacja, którą miał na zdobycie bramki musi zostać wykorzystana.

Mikołaj Kluba

Musimy pracować nad odpowiednim ustawieniem się do dłuższych podań, które gramy na jego stronę. Dużo złych przyjęć, które jeżeli poprawi to da sobie więcej możliwości. Brawo za walkę i kilka świetnych podań i wyborów !

Radosław Krzyżowski

W tym meczu na pozycji numer 9 wiele razy był zmuszony grać tyłem do bramki co na pewno nie jest jego najmocniejszą stroną, ale będziemy nad tym pracować. Brawo za to, że kilka razy dobrze poszukał linii podania i potrafił znaleźć wolne przestrzenie na boisku oraz utrzymać piłkę. Brawo, bo to widoczny progres.

Julian Białoskórski

W tym meczu w mniejszym wymiarze czasowym, ale szacunek za dużą walkę na lewej stronie gdzie bardzo pomógł zespołowi. Jak u wszystkich zawodników grających mniej najważniejsza jest cały czas taka sama praca, która na pewno zostanie doceniona i przyniesie efekty.

Jakub Trela

Do poprawy gra w obronie, lepiej potrafi doskakiwać do przeciwników grając niżej na pozycji numer 6. W tym meczu na 8 trochę więcej miejsca zostawiał przeciwnikom. Mimo to dużo razy bardzo dobrze utrzymywał się przy piłce i wykonywał dobre podania.

Kacper Rumian

Mniejszy czas gry tym razem, ale wykonał swoje zadania, które miał w tym meczu.

Jakub Jagusztyn

Za dużo strat w pierwszych minutach po wejściu na boisku. Później kilka lepszych zagrań i utrzymania się przy piłce. Musi lepiej wykorzystywać swoją umiejętność gry jeden na jeden.

Bartosz Bąk

Debiut w tym sezonie, a jego gra w pierwszej drużynie jest docenieniem pracy na treningach i postępami, jakie zrobił. W meczu z Kablem pokazał kilka razy, że potrafi super podać piłkę. Jeszcze praca nad szybszym podejmowaniem decyzji i niewdawaniem się w niepotrzebne pojedynki jeden na jeden.